Super gjyshe! Arrin të ndaloi dy hajna që tentuan t’ia vjedhnin veturën (Video)

Një gjyshe 55 vjeçare i ka rezistuar dy hajnave që me maska tentonin tia vjedhin veturën ‘Audi’ jashtë shtëpisë në mes të ditës.

Ajo arriti t’i grushtonte hajnat, derisa tentonin t’ia vjedhin çelësat e veturës.

 

 

Gjyshja e cila doli nga vetura dhe po hynte në shtëpinë e saj në Birmingham, dy persona të maskuar ia rrëmbyen çelësat e saj.

Më pas ajo i ndoqi dhe i ndaloi ata që tia merrnin makinën e saj.

Asnjë arrestim nuk është bërë pas incidentit.

Shikoni më poshtë pamjet, të cilat po e vlerësojnë atë si gjyshe hero./