Objekti misterioz mbi Karolinën e Jugut ndez spekulimet e UFO-ve

Një objekt misterioz i paidentifikuar fluturues ishte zbuluar gjatë ishullit Kiawah të Karolinës së Jugut gjatë festës së Krishtlindjeve, duke nxitur spekulime se çfarë objekti është.
Videoja u postua në YouTube nga Debra Thomson, i cili shkroi në titull se ajo kishte një pamje të papenguar dhe nuk ishte e sigurt se cili ishte objekti.

“Ishte rreth orës 21:33” dhe Thomson, e cila gjithashtu i referohet vetes si Kiawah Island Girl, shkroi në përshkrimin. “Kam një pamje pa pengesa në të gjitha drejtimet. Më parë në mbrëmje, kam vënë dritë mbi pemën e Krishtlindjeve. Shkova jashtë për ta parë atë kur e vura re këtë sferë të kuqe të bukur në qiell. E dija që nuk ishte Venusi, ishte në qiellin e Veriut Perëndimor. Ajo po lëviz drejt drejtimit tim dhe gjithashtu dukej inteligjente në kontroll”, tha ajo.

Ajo shtoi se objekti “u zhvendos pak dhe u zhduk në një vrimë të vogël, pastaj u shfaq përsëri në të njëjtën madhësi brenda pak minutash”.

Thomson gjithashtu shkruajti se ajo e thirri aeroportin lokal, ku stafi i tha asaj se nuk kishte asgjë në radar dhe se nuk ishte një tullumbace moti.