Kjo është më e bukura në botë sipas shkencës

Bella Hadid është shpallur zyrtarisht gruaja më e bukur në botë.

 

Supermodelja kryeson listën, duke mposhtur  kështu edhe motrën e saj, Gigi-n, Beyonce-n, Cara Delevingne dhe Katy Perry-n.

Mjekra, pozicioni i syrit dhe balli janë përcaktuar si karakteristikat më të mira të modeles.

E dyta në listë është renditur Beyonce. Ndërkaq, pas saj vjen Amber Heard, Ariana Grande dhe Taylor Swift.