Keni pasur rastin t’i dëgjoni pothuajse të gjitha versionet e hitit “Despacito”, por sigurisht nuk e dini si tingëllon kur realizohet me dy kalkulatorë (Video)

Që kur mega hiti botëror “Despacito” filloi të transmetohet në televizione, atë thjesht mund ta dëgjoni pothuajse në gjitha pjesët e botës.

Deri më tani janë realizuar edhe “remake” të kësaj këngë nga këngëtarë të ndryshëm, që është dëshmi se sa shumë ka pasur ndikim kjo këngë në industrinë e muzikës, transmeton Telegrafi.

Megjithatë, përdoruesit e rrjeteve sociale, në YouTube kanë publikuar versionin e rij të realizuar me dy kalkulatorë.

Dhe është interesant fakti se brenda pak kohësh ka fituar mbi 450 mijë klikime, kurse atë e ka publikuar një djalë i ri nga Japonia.

“Despacito” është kënga më e dëgjuar e të gjitha kohërave dhe deri më tani ka arritur të fitojë mbi 3.6 miliardë klikime në YouTube.