Dy fëmijët tentojnë ta ngjallin nënën e tyre pas vdekjes

 Dy të vegjël në Bloxëich, Angli, kanë përjetuar një tmerr të vërtetë, kur nëna e tyre vdiq papritur në shtëpi.

Tre vjeçari Oliver dhe vëllai i tij 20 muajsh Jack u gjetën mbi trupin e mamasë 30 vjeçare, Danielle Talbot, teksa tentonin ta ringjallnin.

Pavarësisht përpjekjeve të tyre, dhe të ndihmës mjekëve që mbërritën në vendngjarje, e reja nuk u shpëtua dot.

Sipas raportimeve të mediave lokale, Danielle mendohet të ketë pësuar mpiksje gjaku.