Adoleshentja shpërfytyrohet pasi shkon tek dentisti për të hequr dhëmbin

Një adoleshente ka mbetur ‘pa fytyrë’ pasi u infektua me disa baktere mishngrënëse gjatë një kontrolli rutinë tek dentisti.
18-vjecarja nga Kamboxhia, Suth Ret, po bënte një kontroll për heqjen e një dhëmbi në dhjetor, por duket se pakujdesia e dentistit ka cuar në ngjitjen e bakterit vdekjeprurës.

Duke qenë se nuk kishte plagë që të trajtonin, bakteret filluan të ndërvepronin në fytyrën e saj, duke ia shkatërruar cdo ditë e më shumë.

Ata filluan të sulmonin lëkurës në anën e djathtë të kafkës së saj dhe duke e lënë “pa fytyrë”, shkruan “Daily Mail”

Adoleshentja është shtruar prej ditësh në spital dhe tashmë peshon vetëm 38 kilogram, por bakteret vazhdojnë të përhapen, duke bërë që doktorët ta gjejnë veten në garë me kohën.