Tmerruese: Momenti kur ish-gruaja mëson për vdekjen e Prince (Foto)

Gruaja e parë e Prince Mayte Garcia është fotografuar në Los Angeles me lot në sy pak pasi ka marrë një telefonatë duke mësuar se këngëtari kishte vdekur.

Garcia ishte 22 vjeçe dhe punonte si valltare për këngëtarin, i cili në atë kohë ishte 37 vjeç, kur ata u martuan në Ditën e Shën Valentinit të vitit 1996.

Në tetorin e po atij viti Gracia solli në jetë djalin e tyre, Boy Gregory, fëmija i vetëm i Prince.

Foshnja tragjikisht kishte lindur me sindromin Pfeiffer, një çrregullim i rrallë dhe për këtë shkak kishte vdekur vetëm një javë pas lindjes.

Çifti ishte ndarë më 1999.

capture_1461268992-1343301