Performoi për herë të parë në Kinë, Dua Lipa entuziasmohet nga fansat

Dua Lipa për herë të parë mbrëmë ka performuar në Kinë.

Si në çdo vend tjetër, edhe nga Shangai këngëtarja shqiptare ka sjell momente të paharruara nga koncerti.

“Natën e kaluar i bëra të gjitha për fansat e mi. Një shou të premtuar. Qëndrova para tyre, këndova dhe kërceva me ta. Do të qëndroj me juve dhe jam shumë krenare dhe e lumtur që ju ishit shumë rehat të sillni shoun e juaj te i imi. Çfarë keni bërë merr shumë trimëri. Gjithmonë dëshiroj që muzika ime të sjellë forcë, shpresë dhe unitet. Unë u tmerrova nga ajo që ndodhi dhe unë ju dërgoj dashuri gjithë fansave të mi. Do të doja të kthehesha për fansat kur koha të jetë e drejtë. Ju dua Shangai”, shkruan ajo.

Ndryshe, Dua ishte atje së bashku me familjen e cila nuk ka dyshim se ndezi atmosferën para mijëra njerëzve.

Ajo gjithashtu u nominua në American Music Awards 2018 në kategorinë e artistit më të mirë.