Kjo është kënga që ka fiksuar më së shumti këto ditë dëgjuesit shqiptarë dhe me të drejtë! [VIDEO]

Muzika e mirë s’do kallauz!

Gjatë verës që lamë pas artistët shqiptarë publikuan shumë këngë që i kemi dëgjuar pothuajse në të gjitha ambientet dhe na kanë shoqëruar për disa muaj rresht.

Emra të njohur të muzikës si Butrint Imeri, Ledri Vula, Majk e Ghetto Geasy, Fero, , Kida, Ermal Fejzullahu, Tayna, Melinda Ademi, Capital T, Elvana Gjata e shumë të tjerë ka publikuar këngë të cilat i kemi dëgjuar pafund, por një këngë e re po dëgjohet më së shumti dhe me plot të drejtë.

Bëhet fjalë për bashkëpunimin e suksesshëm të Lorendanës dhe këngëtarit të njohur turko-gjerman Mero.

“Kein Plan” titullohet kënga dhe në vetëm 2 ditë ka arritur mbi 5.7 milionë klikime në YouTube, ndërkohë që është numri 1 në “Trending” si kënga që po dëgjohet më shumë nga shqiptarët në YouTube.

Por “Kein Plan” është trending edhe në vendet si Maqedonia e Veriut, Austri, Gjermani, Zvicër.