Këto janë 5 politikanet më të bukura shqiptare (FOTO)

Fushata ka nisur dhe politikanët kanë filluar “avazin” e premtimeve për qytetarët dhe përbaltjen e kundërshtarit. Por të paktën për ta zbutur disi mashkulloritetin në politikë janë edhe ato, femrat.

Numri i tyre është rritur ndjeshëm në parlament në vitet e fundit dhe pritet që të kenë një numër të madhe edhe në qeverisjen vendore, shkruan Zëri.

Megjithatë përverç meritave që kanë në politikbërje ne kemi zgjedhur 5 femrat politikane më të hijshme shqiptare.

Grida Duma, kandidate e PD-së për Bashkinë e Durrësit.

Image

Një ndër femrat më të bukura në politikën shqiptare. Koordinatore e PD-së për marrëdhëniet me publikun dhe ish-zv/ministre e Integrimit.

Olta Xhaçka, deputete e Partisë Socialiste

Image

Esmeralda Shkjau, aktiviste e PS dhe koordinatore për qytetin e Durrësit

Image

 

Anila Agalliu, deputete e Partisë Socialiste

Image

Jorida Tabaku, deputete e PD dhe ish-nënkryetare e Bashkisë së Tiranës

Image