Ja çka i ka shkaktuar Gentës kënga ‘Dy dashni’ (Foto)

Por si një eksploziv kur ajo vjen shpërthen me këngën dhe ritmin, është pa dyshim vajza shpërthyese që të drithëron trupin për çdo paraqitje që bën, shkruan Kosovarja.

Genta Ismajli nuk është se ka ardhur gjithmonë më këngë ritmike janë edhe baladat që me to të ka prekur në shpirt dhe nuk janë të pakta ato. Këngëtarja me linja të bollshme dhe bombastike gjithmonë është shfaqur elegante por edhe shumë joshëse.

Këngë që numëron të shumta solo dhe bashkëpunim me shumë këngëtarë së fundmi erdhi me Albatrit Muçiqin dhe Nurtel me këngën ‘Po du me te pa’ këngë që vazhdon edhe më tej të jetë ndër këngët e pëlqyera të kësaj vere.

Por ajo nuk qëndroj me aq pas pak kohësh të lansimit të këngës ‘Po du me te pa’ sjelli një ‘bomb’ që vërtetë shpërtheu dhe po shkakton këto ‘pasoja’ te Genta e që pa dyshim janë të kënaqshme të këngëtarja.

Në një mbrëmje që ajo ka përformuar këtë këngën vendi ishte stërngarkuar nga adhuruesit e këngës së saj.