Blerina Rugova, merr lavdata nga ambasadori Bocsh

Dizajnerja e famshme Blerina Kllokoqi- Rugova, nuk po mahnit vetëm shqiptarët me dizajnet e saj. Ajo po merr lavdata edhe nga ambasdori i mbretërisë Holandeze në Kosovë, Robert Bosch.

Ai në rrjetin e tij social twitter ka thënë se ka vizituar dizajneren e re dhe të talentuar Blerina Kllokoqi- Rugova.

Ambasadori Bosch e ka cilësuar Rugovën si një potencial i madh në tregjet ndërkombëtare.