Bali Muharremaj emocionohet, zbulon përse ‘refuzon’ të flas për UÇK-në!

Pjesë e edicionit më tê ri të emisionit Lemza me Dilara Gashin në Tribuna Channel me rrëfimin e tij ketësor, këtë javë ishte kryetari i Suharekës, Bali Muharremaj.

Baliu foli shumëçka nga jeta e tij, befasi ishte edhe uniforma e tij e UCK-së, të cilën ai e ruan me shumë dashuri tash e rreth dy dekada, në pyetjen e moderatores se çfarë mban mend nga ajo periudhë dhe çfarë emocione i kujton ajo uniforme, Baliu krahas emocioneve jep një përgjigje të papritur.

Për çfarë arsye nuk ka pranuar asnjëherë të flas rreth kësaj teme mund ta kuptoni duke klikuar në linkun e mēposhtëm./GazetaTribuna/