Trupi juaj është acid, ja çfarë duhet të bëni

A po ndjeheni vazhdimisht të lodhur, të rëndë, të plogësht, në dhimbje dhe keni vështirësi të flini?

Shpesh aciditeti i tepërt mund të shkaktojë disa çështje të tjera shëndetësore, të tilla si tretje të dobët, çështje të lëkurës, obezitet, zbaticë të acideve, stres, dhimbje të muskujve dhe nyjeve, si dhe lodhje, transmeton lajmi.net.

Dr Otto H. Warburg, është një fitues i çmimeve Noble dhe ai pretendon se mungesa e oksigjenit shkaktohet kryesisht nga aciditeti i tepërt në trupin tonë.

Gjithashtu në disa nga studimet e tij ai ka zbuluar se qelizat e kancerit nuk po marrin oksigjen, që do të thotë se ata nuk mund të jetojnë gjatë në një mjedis të mbushur me oksigjen dhe një mjedis që është alkalik.

Qelizat kancerogjene mund të jetojnë pa asnjë oksigjen, dhe nëse një qelizë normale merr 35% më pak oksigjen sesa supozohet, në rreth 48 orë, ka shumë të ngjarë të bëhet kanceroze.

Një trup acid ka më shumë të ngjarë të preket nga sëmundje, si bakteret e këqija, parazitët, mbipesha e candidës, viruset dhe shumë çështje të tjera shëndetësore dhe sëmundje.

Prandaj do të ishte e mençur të alkalizoni trupin tuaj nëse është acid, të parandaloni shumë sëmundje dhe çështje shëndetësore, si dhe të përmirësoni shëndetin tuaj të përgjithshëm.

Mënyrat më efektive dhe të suksesshme për ta bërë këtë, është të ndiqni këto disa hapa që do t’ju tregojnë se si ta përgatisni këtë pije natyrale të bërë në shtëpi:

Përbërësit:

236 ml ujë
2 lugë uthull molle organike
2 lugë gjelle lëng limoni të shtrydhur
1/3 lugë çaji sode buke
Udhëzime:

Pasi të jenë shtuar këto përbërës së bashku, dhe të filloni t’i përzieni ato, ata do të fillojnë të acarohen. Por është normale, thjesht vazhdoni të shtoni sode buke ndërsa trazoni, derisa të mos humbasë tretja. Pasi të keni përzier përbërësit mund të shtoni ujë dhe të pini përzierjen, të gjitha menjëherë!

Kjo do të mbështesë shëndetin tuaj të përgjithshëm, sepse do të alkalizojë trupin tuaj duke neutralizuar aciditetin e tij.

Nëse doni të parandaloni aciditetin e trupit dhe të ruani atë gjendje alkaline, atëherë duhet të rrisni konsumin e ushqimeve alkaline, të hani shumë perime jeshile, të pini shumë ujë, të zvogëloni stresin dhe të filloni të ushtroni rregullisht.