Si të shpëtoni nga gërhitja pa shpenzuar para

Askush nuk dëshiron t’i dëgjojë tingujt torturues të gërhitjes, prandaj disa nga metodat shumë natyrale, që do t’ju ndihmojnë t’i mbani zhurmat nën kontroll janë:

Merrni vitaminë C- Vitamina C ndihmon në përmirësimin e sistemit imunitar dhe atë të frymëmarrjes. Një nga shkaqet kryesore të gërhitjes është bllokimi i rrugëve të ajrit nga sinuset. Duke konsumuar vazhdimisht vitaminë C, do të mund t’i pastroni këto rrugë në mënyrë natyrale.

Përmirësoni dietën ushqimore- ushqimet kanë një rëndësi tejet të madhe në këtë proces. Shmangni produktet e bulmetit, alkoolin, duhanin, çokollatat dhe mishin e procesuar.

Pini çdo mbrëmje këtë lëng “magjik”-  Shtrydhni dy karota, dy mollë, gjysmë limoni dhe një fetë xhinxher, dhe krijoni një përzierje të duhur për ta konsumuar pak orë para se të flini.