Shtatë mënyra për t’u dukur elegante me një bluzë të shkurtër

Nuk ka asnjë limit moshe kur vjen puna për të veshur një bluzë të shkurtër. Mund t’i vishni sa herë të doni, mjafton të dini si t’i kombinoni

Me kombinimin e duhur, bluza e shkurtër jo vetëm që s’duket i ekzagjeruar, por të krijon një pamje elegante.

Tani në verë, e dimë që janë lloji i preferuar i bluzës suaj, prandaj po ju japim ca ide që mund t’ju ndihmojnë në daljen e radhës.

1. Një bluza e zezë + pantallona lëkure

Një veshje të tillë e kombinoni në shumë mënyra, por klasikja dhe fituesja mbetet kjo. Në vend të xhinseve, vishni pantallonat tuaja të lëkurës, një rrip dhe një palë taka. Do të dukeni dhe ndiheni më seksi dhe e sigurt se kurrë.

2. Bluzë e shkurtër + pantallona serioze + xhaketë

Veshjet bazike nuk zhgënjejnë kurrë. Një palë pantallona me bel të lartë dhe një bluzë të shkurtër të ngushtë pas trupit, është veshja perfekte për pasditet e këtyre ditëve.

3. Bluzë e shkurtër për mbrëmje

Gjeni një detaj festiv në bluzën e radhës dhe përdoreni kur dilni mbrëmjeve. Një palë pantallona të thjeshta dhe jeni gati.

4. Dantellë mbi dantellë

Kjo bluzë mund t’ju çojë nga plazhi në një darkë elegante. Materiali delikat është perfekt për çdo rast dhe kohë!

5. Bluzë e shkurtër + xhinse

6. Një zonjushë me bluzë të shkurtër duket kështu

7. Mos harroni printet!

Burimi: Marie Claire