Po e praktikojnë edhe të famshmit: Trendi i ri që po nxit më shumë seksualisht femrat

Në rrjete sociale, persona të famshëm si Rihanna, Chloe Ferry dhe Kendall Jenner po shfaqin vathët në thitha. Sipas një studimi, kjo mund të rrisë ndjeshmërinë seksuale tek femrat.

Hulumtimi nga Gazeta e Mjekësisë Seksuale thotë që vathët në thitha mund të rrisin kënaqësinë dhe madje të shkaktojnë orgazëm, transmeton lajmi.net.

Kjo për shkak se fërkimi i zonës së ndjeshme aktivizon një pjesë të trurit që quhet korteksi shqisor gjenital, sipas tyre, shkruan tabloidi britanik Daily Star.

Kjo është e njëjta pjesë e aktivizuar kur stimulohet vagina, klitorisin dhe zverku.

Andaj, nëse jeni duke kërkuar që të rrisni stimulin seksual, atëherë ky lloj trendi mund të jetë një ndihmë për ju.