Mot i ndryshueshëm në Kosovë

Nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira kalimtare.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 12-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-25 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes e lehtë deri mesatare, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.