Ilac natyral kunder dhimbjeve te dhembit

Dhimbje e dhëmbit është një plagë e madhe. Për të ulur dhimbjen deri sa ju të shkoni tek dentisti, provoni këtë ilaç natyral. Ju mund të përdorni gjethe nenexhiku dhe piper të zi për të zbutur dhimbjen e dhëmbit.

Përgatitja është shumë e lehtë.
Përbërësit:
Një grusht gjethe nenexhik -Një lugë çaji piper i zi (pluhur)

Përgatitja:
Vendosni gjethet e nenexhikut në një enë qelqi. Pastaj shtypini ato deri sa të bëhen pure. Shtoni më pas piperin e zi. Mund të përdorni edhe mikserin për të realizuar përzierjen. Në fund me këtë masë masazhoni dhëmbin që ju dhëmb për 5 minuta