Hilet që menjëherë ju bëjnë të dukeni shumë në modë

Mund të thoni që varet nga koha, por ata që punojnë në modë kanë ide të hileve të thjeshta që mund të vendosen për të bërë një veshje të bukur pa marrë parasysh sezonin. Disa janë unike për personin, të zhvilluara me vite e vite të eksperimentimit të stilit.

A jeni gati të dukeni më në modë? Filloni me këto nëntë hile …

Vishni rrobat e festave edhe gjatë ditës

Ne e dimë se fustanet dhe shkëlqimet duken të shkëlqyera nën dritën e një topi disko, por a keni parë ndonjëherë sa të shkëlqyera duken ato nën dritën e ditës? Pavarësisht nëse bëhet fjalë për një pamje të plotë nga disko ose një bluzë e veshur me një skaj të vazhdueshëm, ato janë gati për shfaqje edhe gjatë ditës.

Hidhe mbi krahë

Kjo është hilja më e vjetër dhe gjithmonë funksionon. Nuk është e nevojshme të jesh një super hero që të dukeni bukur por, të kesh një pozë të mirë të ndihmon. Ajo funksionon me çdo stil xhakete dhe menjëherë zbukuron gjithçka që vishni.

Kombinoni çorapet me sandale

Njerëzit e modës pëlqejnë të sfidojnë rregullat rreth asaj që njihet si elegante, më së shumti gjatë viteve të fundit pasi moda “e shëmtuar” me të vërtetë është duke u pëlqyer. Ky proces i mendimit mund të përmblidhet më së miri në veshjen e çorapeve me sandale. Ky kombinim, menjëherë shton një prekje të njohjes së ndërhyrjes, në veshjen më të thjeshtë. Asnjë markë nuk e bën këtë më mirë sesa Prada (shih më poshtë) dhe asnjë person nuk e bën këtë më mirë sesa vetë zonja Miuccia Prada.

Bëni telefonin aksesorin tuaj përfundimtar

Njerëzit e modës janë të zënë, të zënë, të zënë, po, çka i bënë të zënë, të zënë, të zënë? Duke pasur ngjitur telefonin në çdo moment të mundshëm, natyrisht.

Këpucët

Këpucët mund të ndryshojnë efektin e një veshje dhe turma e modës ushtron shpesh këtë qasje transformuese. Ata përpilojnë me mençuri një pamje që tregon një gjendje shpirtërore, dhe pastaj shtojnë, të themi, një këpucë të papritur. Një mini-fund i veshur me sandale të çmendura ose një palë taka të lezetshme, të kombinuara me veshje sportive ose një palë atlete të veshura me një fustan feste.

Shtresa, shtresa, shtresa

Përfitoni sa më shumë nga veshjet tuaja duke shtruar pjesët tuaja të preferuara. Tani për tani, një fustan mbi pantallona është në modë, por mos i shpërfillni mëngët e shkurtra mbi mëngët e gjata ose rrobat e bashkuara me tekste të kundërta për një përplasje që askush tjetër nuk do të jetë në gjendje ta përsërisë.

Mos shkoni tek të thjeshtat

Aksesorët janë mënyra e fundit për të përditësuar elementët e veshjeve dhe një çantë dore është një mënyrë e shpejtë për ta bërë këtë të ndodhë.

Zgjedhni ngjyrën me zgjuarsi

Asgjë nuk ndodh rastësisht, kur bëhet fjalë për veshjet më elegante. Mendoni se ngjyrat në rrobat e saj janë përplasëse? Po, ajo e di dhe po e zotëron atë, dhe edhe ju duhet.

Syze dielli

Asnjëherë mos dilni nga shtëpia pa to – e thjeshtë. Syzet e diellit të shkëlqyera, sigurojnë modën më të fundit me një prekje përfundimtare, për çdo pamje.