Mbrëmë, në Microsoft Theater në Los Angeles, u mbajt ceremonia e 47 e “American Music Awards”, ku u ndanë çmime për artistët dhe albumet më popullore të 2019-s

Artistët e njohur të muzikës mbërritën në tapetin e kuq gjithë shkëlqim, të veshur e kuruar në pamjen e tyre.

Disa shkëlqyen dhe disa dështuan me zgjedhjet e tyre, megjithatë askush nuk kaloi pa u vënë re.

Pjesë e AMA ishte edhe këngëtarja shqiptare, Dua Lipa, e cila kishte zgjedhur të vishte një fustan saten, rozë qe i nxjerr në pah format trupore. Ajo ishte e shoqëruar nga partneri i saj, Anwar Hadid.

Pjesë e eventit të rëndësishëm të muzikës ishin këngëtarë të famshëm, si: Selena Gomez, Taylor Swift, Christina Aguilera etj.

Ndërkohë në këtë fotogaleri do të gjeni disa nga veshjet më të bukura që të famshmit kishin zgjedhur që të ecnin në tapetin e kuq.

Për veshjet në tapetin e kuq, rrëshkisni më poshtë.

Dua Lipa

Kesha

Christina Aguilera

Billy Porter

Billie Eilish

Maya Hawke

Katherine Langford

Ciara

Lizzo

Selena Gomez

Taylor Swift

Jenna Dewan

Heidi Klum

Lil Nas X

Constance Wu

Big Freedia

Sofia Carson