​Pija “magjike” natyrale që shkrin dhjamin

Shumë prej nesh kanë probleme me mbipeshën, te pjesa e belit dhe e kofshëve por vështirësia më e madhe haset në eliminimin e tij.
Provojmë me vrapim, metoda të ndryshme dietike por është e vështirë që pjesa dhjamore të shkrihet kur ne e duam këtë gjë.Ato janë të parat ku depozitohet dhjami dhe të fundit ku shkrihet, e ky është rregull i pafolur të cilin të gjithë e dimë.Megjithatë ekziston një mënyrë për eliminimin e pjesësë dhjamore.Ja si duhet të veproni:Receta e mëposhtme rekomandohet dhe thuhet se është ndër shkrirësit më të mirë natyralë të dhjamit, pasi që zvogëlon vijën e belit brenda natës. Veç kësaj, kjo pije sjell edhe përfitime tjera si pastrimin e trupit nga toksinat, shpejtimin e metabolizmin, si dhe e furnizon trupin me vlera të rëndësishme ushqyese. Mos hani darkë dhe përpiquni të mos konsumoni asgjë për pak orë para se të flini por pini këtë produkt.Përbërësit:– Limon– Majdanoz– Uthull– Kanellë– Një lugë gjelle mjaltë ose xhenxhefilPërbërësit i përzieni në blender dhe duhet të planifikoni që të flini saktësisht 8 orë.Për një kohë të shkurtër ju do keni ulur shumë kile.