​Disa nga ushqimet që reduktojnë celulitin

Celuliti shfaqet tek rreth 80 dhe 98 për qind e grave. Por ushqimet që hani do të jenë ato që mund t’ju ndihmojnë për të hequr ato vijat e tmerrshme të celulitit. Sipas Lily Soutter, nutricioniste, rekomandimi është për të pirë çaj jeshil dhe shumë speca “zile”.

Nuk ka rëndësi nëse jeni mbipeshë apo shumë e dobët, të gjitha shanset janë që të keni pak celulit në lëkurë. Dhe ndërsa nuk ka asnjë trajtim mrekullibërës, ajo çfarë hani dhe pini mund t’ju ndihmojë që të “shpëtoni”, nga ato shenjat e këqija në lëkurë.

Ja ushqimet që ju ndihmojnë:

Specat “zile”

Çaj jeshil

Spec djegës

Salmon

Çaj kamomili

Veza

Manaferrat

Lëng kockash

Brokoli