Vdes një grua në rrethana të panjohura në Gjakovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se një person ka raportuar se gruaja e xhaxhait të tij është gjetur pa shenja jete në Gjakovë.

Sipas njoftimit, policia dhe ekipi mjekësor kanë dalë në vendin e ngjarjes ku mjeku e konstatuar vdekja e viktimës.

“Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se gruaja e xhaxhait të tij viktima femër kosovar e është gjetur pa shenja jete. Njësitet policore dhe ekipi mjekësor kanë dalë në vendin e ngjarjes nga mjeku është konstatuar vdekja e viktimës. Me urdhër të prokurorit trupi i pa jetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion, ndërsa rasti vazhdon të hetohet”, thuhet në njoftimin e policisë, shkruan Gazeta Sinjali.

Me urdhër të prokurorit trupi i pa jetë i viktimës është dërguar në për obduksion.