Thaçi: Vlerat tona të përbashkëta u kërcënuan edhe një herë në Paris

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka shpehur ngushllime për vikatimat e sulmit terrorist në kryeqytetin francez,

Thaçi përmes një publikimi në rrjetin social Twiter, ka theksuar se vlerat tona të përbashkëta u kërcënuan edhe një herë në Paris

“Në mendjet tona i kemi policët e vrarë sonte në Paris. Vlerat tona të përbashkëta u kërcënuan edhe një herë në Paris”, ka shkruar presidenti.

Mbrëmë rreth orës 21:00 një oficer policie është qëlluar për vdekje dhe një tjetër është plagosur rëndë nga dy persona të armatosur me kallashnikovë në bulevardin qëndror “Champs Elysees” të Parisit, dhe gati vetëm një orë pas sulmit ISIS e merr përgjegjësinë për këtë sulm./gazetametro.net