Thaçi takohet me Trumpin

Presidenti Hashim Thaçi së bashku me bashkëshorten e tij Lumnijen, ka takuar presidentin e SHBA-së, Donald Trump me bashkëshorten Melianian.

Këtë Thaçi e ka bërë të ditur përmes faqes së tij në facebook.

Postimi i plotë i presidentit Thaçi:

Bashkë me Lumen i takuam presidentin Donald Trump dhe zonjën e parë, Melania Trump, të cilët i falënderuam për përkrahjen e vazhdueshme për Kosovën.

Presidenti Trump na rikonfirmoj se Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të vazhdojnë ta mbështesin Kosovën në rrugëtimin euroatlantik. HTH