Thaçi nga Sofia: Kosova tani është aktor kyç në rajon (Foto)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është lajmëruar nga salla ku po mbahet Samiti i BE-së në Sofje të Bullgarisë.

Në një postim në Twitter, Thaci ka publikuar një fotografi me kryeministrin malazez, Markoviq.

“Sot jam në Sofia ku Boyko Borissov i ka mbledhur udhëheqësit e BE-së dhe të shteteve të Ballkanit Perëndimor, për të krijuar një moment të ri të zgjerimit.

Kosova tani është një aktor kyq në përparimin e sigurisë në rajon.

Me kryeministrin e Malit të Zi, Markovic diskutuam për përpjekjet tona të përbashkëta për t’u integruar në Bashkimin Evropian”, ka shkruar Thaçi.