Thaçi: Letrat dhe urimet e presidentit Trump, gjithmonë kanë inkurajuar paqen, dhe stabilitetin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka publikuar në Facebookun e tij letrën e presidentit të SHBA-ve Donald Trump ku është uruar festa e 12 vjetorit të pavarësisë së Kosovës.

 

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ndër të tjera ka thënë se letrat dhe urimet e presidentit të SHBA-ve, Donald Trump kanë inkurajuar gjithmonë paqen dhe stabilitetin në rajon dhe më gjerë.

Ky është postimi i plotë i Thaçit: