Regjisori Kosovar: Ta krahasosh Vjosa Osmanin me Merkel, si ta krahasosh Medën me Mozartin

Regjisori, Ben Apolloni, ka ironizuar me krahasimin që ia bën Vjosa Osmanit me kancelaren Angela Merkel.

Një zyrtar i Nismës për Kosovën, Ben Apolloni ka ironizuar fort me krahasimin e Vjosa Osmanit me kancelaren Angela Merkel.

Këtë krahasim e kanë bërë disa media dhe simpatizantë të Vjosës, nëpër rrjeti sociale.

Postimi i plotë i Apollonit pa ndërhyrje:

Ta krahasosh Vjosa Osmanin me Angela Merkelin, eshte sikur ta krahasosh Albatrosin me Hermann Hessen, apo Meden me Mozartin.

#Duajetenden por mos kap shume rend se ose keputesh ose dh…