“Ibrahim Rugova nuk e duronte Sali Berishën”, ja pse i prishën raportet (VIDEO)

Mero Baze, gazetari i njohur shqiptar, në emisionin Komiteti të Gazetës Express që transmetohet në RTK, ka treguar sesi dhe kur u prishën raportet mes Sali Berishës dhe Ibrahim Rugovës.

Sipas tij, gjithçka ndodhi në vitin 1994.

Dëgjojeni rrëfimin e Mero Bazes në videon në vazhdim.