Halil Matoshi në listën e AAK-së për deputet, mësoni dhe emrat tjerë

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) sot ka mbajtur mbledhje me Kryesinë dhe Këshillin Drejtues që kanë miratuar Marrëveshjen e Koalicionit me PDK-në dhe partnerët e saj.
Gjithashtu, në këtë takim është aprovuar lista përfundimtare për kandidatët për deputetë, shkruan lajmi.net.

Burimet e lajmi.net brenda AAK-së tregojnë se në listën e koalicionit PDK-AAK-Nisma do të jetë edhe anëtari më i ri i AAK-së, Halil Matoshi.

Po ashtu në listë do të jetë Muharrem Nitaj, Blerim Kuqi e të tjerë. /Lajmi.net/