Futbollisti shqiptar e “godet” rëndë Vjosa Osmanin

Futbollisti i Superligës së Kosovës, Taulant Dajaku  ka reaguar ndaj kandidates për kryeministre, Vjosa Osmani.

 Kandidatja e LDK-së ka qenë e ftuar në një emision ku ka folur edhe për figurat e shquara kombëtare.

Heroi legjendar, Adem Jashari, nuk zë vend tek top treshja e figurave kombëtare sipas Osmanit.

Futbollisti i Ferizajit e ka kritikuar Osmanin për faktin se kjo nuk e vlerëson veprën e heroizmin të Adem Jasharit.

Ky është postimi i plotë i Taulant Dajakut:

“Nese ne top 3 figurat me te ndritshme kombtare s’te ze vend Adem Jashari mund te pretendosh ckado po s’je per asgje moj ingj’ja me minivall’ P.s …Luta edhe mban vath ne cice problemi i tij,po ti moj ingje’ vathin ne ? ke ngjit dhe t’eshte ba’ ?si cica e padronit’ tand e ? …(ska t’bej me seksizem por me neveri per nje fyerje si kjo e sontmja)”, ka shkruar Dajaku në rrjetin social Facebook.