Familjarët e gjetën të vdekur ish-prokurorin Agron Matjani, jepen detajet e para

Janë dhënë detajet e para rreth vdekjes së ish-prokurorit, Agron Matjani.

Prokuroria e Prizrenit ka bërë të ditur se Matjani është gjendur i vdekur rreth orës 09:30, në banesën e tij në Prizren.

“Prokuroria Themelore në Prizren, njofton opinionin se sot rreth orës 9:30 personi me inicialet A.M., – ish prokuror është gjetur i vdekur në banesën e tij në Prizren, pas raportimit nga anëtarët e familjes së tij”, thuhet në njoftim.

Me të marrë lajmin, prokurorja kujdestare së bashku me njësitet relevante policore, kanë dalë në vendin e ngjarjes, dhe rasti është është inicuar si “Vdekje e dyshimtë”.

Me urdhër të prokurores, trupi i viktimës do të dërgohet për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë.