Edhe nesër mot me diell në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se nesër pritet të mbajë mot me temperatura të larta.

Sipas njoftimit të IHMK-së temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-27 gradë Celsius.

Kushtet biometeorologjike mbeten relativisht të mira, meqë indeksi UV do ti regjistroj vlerat në kufijtë e normales. Do të fryjë erë në drejtim verilindje dhe juglindje, e lehtë deri mesatare.