E diela me 25 aksidente

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë së dielës në gjithë territorin e vendit kanë ndodhur 25 aksidente trafiku, prej të cilave nëntë kanë përfunduar me persona të lënduar dhe 16 të tjera me dëme materiale, transmeton Indeksonline.

Gjithashtu policia ka njoftuar se ndaj pjesëmarrësve në komunikacion që kanë thyer rregullat e trafikut, janë shqiptuar 1 103 gjoba kundërvajtëse.