Analisti nga diaspora: Vdiq shpresa për koalicion konstruktiv VV-LDK, zgjedhje më 2021

Analisti që jeton dhe vepron në Amerikë, Bleron Baraliu ka shkruar se dje ka vdekur shpresa që të lidhet koalicioni ndërmjet Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, kështu duke paralajmëruar zgjedhje më 2021.

Baraliu ka aluduar në atë që nga këto parti është pritur që të arrihet koalicion këto ditëve të fundit.

‘’Dje ka skadu afati i LDK me lidh koalicion me VV. Shpresa e rrejshme eshte vrasesja ma brutale e optmizmit. E verteta te liron. VV-LDK ka vdeke – se paku si koalicion konstruktiv. Pra edhe nese arrijne koalicion, tashme mund te prognozojme zgjedhje te reja ne 2021.’’, ka thënë ai në Facebook.