Ambasadori amerikan uron Dua Lipën për çmimet Grammy

Ambasadori amerikan, Phillip Kosnett ka uruar këngëtaren kosovare, Dua Lipën për çmimet në Grammy.

Kosnett ka thënë se është e mrekullueshme të shohësh artistë nga Kosova të njohur në skenat botërore, përcjell lajmi.net.

“Urime Dua Lipës për çmimin e saj në Grammy, për artisten e re më të mirë. Gjithmonë mrekulli të shohësh artistë nga Kosova të njohur në skenat botërore”, ka shkruar Kosnett në twitter.

Ambassador Philip S. Kosnett

@USAmbKosovo

Congratulations to @DUALIPA on winning her for best new artist! Always wonderful to see talent from recognized on the world stage.

Recording Academy / GRAMMYs

@RecordingAcad

We love you too, @DUALIPA! http://grm.my/2titvlU  #GRAMMYs

View image on Twitter
 Dua Lipa, ka fituar dy çmime Grammy, për “Artisten e re më të mirë” si dhe atë për “Këngën më të mirë për zhanrin Dance”