Aksidenti në Korroticë të Drenasit, pesë të lënduar

Pesë persona janë lënduar në aksidentin e djeshëm në fshatin Korroticë të Drenasit.

Sipas Policisë, në aksidentin e raportuar nga KosovaPress, ishin të përfshirë  dy automjeteve, me ç’rast përveç dëmeve materiale lëndime trupore kanë pësuar pesë persona.

Të lënduarit janë dërguar për trajtim mjekësor në QKUK dhe me vendim të prokurorit rasti vazhdon të hetohet në procedurë të rregullt.