Aksident në Viti, dy persona të lënduar

Në fshatin Tërpezë të Vitisë dje ka ndodhur një aksident trafiku.

Vozitësi deri sa ishte duke drejtuar veturën, nga pakujdesia dhe mospërshtatja e shpejtësisë me kushtet e rrugës me ngrica, ka humbur kontrollin ndaj veturës dhe ka goditur një mur të një shtëpie.

Policia njofton se si pasojë e aksidentit lëndime trupore kanë pësuar drejtuesi i veturës dhe një pasagjere.

Pas tretmanit mjekësorë pasagjerja është liruar për në shtëpi ndërsa vozitësi i veturës është ndaluar për trajtim të mëtutjeshëm.