Aksident në Gjirokastër, 3 të plagosur rëndë

Një aksident automobilistik ka ndodhur në fshatin Kordhoc të Gjirokastrës.

Si pasojë e aksidentit, pesë persona kanë mbetur të plagosur. Automjeti është përplasur me ndalesën anësore të rrugës. Policia dhe të tjera shërbime të autoriteteve rrugore dhe të sigurisë janë të pranishëm në vendngjarje. Një makinë tip “Fouristradë” është përplasur me bordurën anësore dhe ka shkaktuar pasoja të tmerrshme.

Disa nga të plagosurit ndodhen në gjendje kritike për jetën dhe u dërguan për mjekim të mëtejshëm në spital. Ngjarja ka ndodhur pranë Mashkullores. Tre të plagosur janë në gjendje të rëndë për jetën.