Vdes aktorja Anne Meara

Në moshën 85 vjeçare ka vdekur aktorja dhe komediania, Anne Meara.

Meara njihet për performansën e saj në “The Ed Sullivan Show” në vitet e 60-ta bashkë më bashkëshortin e saj, Jerry Stiller shkruan klankosova.

Meara është e ëma e aktorit Ben Stiller, me të cilin kanë pasur një projekt të përbashkët në vitin 2006, në filmin “Night at the Museum”.