Shqipëria kualifikohet në finalen e Eurovisionit

Jonida Maliqi ka përfunduar me sukses performancën në Tel Aviv dhe është kualifikuar në finalen e Eurovision 2019. Këngëtarja shqiptare përfaqësoi Shqipërinë me këngën ‘Ktheju Tokës’.

Performanca e saj duket se është pëlqyer nga juria dhe televotuesit, pasi arriti të sigurojë kualifikimin për në mbrëmjen finale, e cila do mbahet më 18 maj.

Nuk na mbetet gjë tjetër veçse t’i urojmë sa më shumë suksese në mbrëmjen e së shtunës.