Rita Ora publikon fotografi ku shihet veshja kombëtare

Ylli botëror Rita Ora është emri që po prek majat e suksesit të saj në fushën e muzikës dhe modës.

Fëmijëria e Rita Orës nuk lidhet aspak me vendin prej nga vjen por e ruan të fortë dashurinë për vendin e saj, Kosovën. Sot ajo ka rikthyer disa kujtime të fëmijërisë me rastin e ditëlindjes së nënës së saj, Vera Ora.

Në njerën nga fotografitë Rita Ora shihet pranë vëllaut të saj të vogël i cili është i veshur me veshje kombëtare.

“Për nënë time që është inspirimi më i madh në botë për mua. Urime ditëlindjen dhe faleminderit që ke qenë një grua kaq frymëzuese e punëtore, aty ku unë mora etikën e punës”, ka shkruar Rita Ora në postimin e saj.
Rita Ora ka mbajtur një koncert në Prishtinë vitin e kaluar për nder të dhjetë vjetorit të Pavarësisë së Kosovës.