​Rama publikon pamjet nga Unaza e re e Tiranës

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka uruar një ditë të mbarë me pamje të Unazës së Re të Tiranës që është hapur sot duke lidhur shumë më shpejt dy zona të mëdha të qytetit.
Sipas Ramës, kjo urë lidhë Njësia 5 e Kombinati, si dhe lehtëson trafikun e automjeteve në aksin Durrës-Tiranë-Elbasan.“Punimet e kryera me standardet më të mira evropiane përfshijnë 3 kalime këmbësorësh nga zona e Kristalit në Selitë, ashensor për PAK në mbikalim, si dhe 12 hyrje-dalje”, ka shkruar ai në facebook.