Zjarr afër plazhit? (Foto)

Një zjarr i madh ka përfshirë sot qindra mijëra hektarë pyje në ishullin e Korfuzit në Greqi, ku edhe afër janë plazhet me turistë të huaj.

Portalet greke raportojnë nuk ka asnjë rrezik për shtëpitë në këtë zonë, por shefi i Njësisë së Zjarrfikësve paralajmëroi se drejtimi i zjarrit dhe mund të ndryshohet nëse nuk është vënë nën kontroll, transmeton zeri.info

Autoritetet në ishullin e Korfuzit në Greqi kanë bërë thirrje për t’i ndihmuar zonat pranë fshatit Mirtiotisa.