Putin-Vuçiq 15 minuta kokë më kokë në Beograd

Presidenti rus Vladimir Putin mbërriti sot për një vizitë zyrtare në Serbi dhe ai u prit nga homologu i tij serb Aleksandar Vuçiq në aeroport, ku aeroplani i tij u ul pas orës 13.00.

Vuçiq përshëndeti Putin në aeroport, ku ata, së bashku me makinën e Putinit u drejtuan për në Beograd.

Më vonë, përveç bisedave zyrtare, dy krerët shtetërorë do të kenë vetëm 15 minuta bisedime kokë më kokë.