Nju Jork/ Më shumë se 92 mijë raste me koronavirus

Guvernatori i Nju Jorkut, Andrew Cuomo, tha se ka të paktën 92.381 raste të koronavirusit në vend.

 

Ai tutje shtoi se ka 8,669 prej tyre janë raste të reja,transmeton Gazeta Tribuna.

Të paktën 2.373 njerëz kanë vdekur – nga 1.941 vdekje të reja shtoi tutje Cuomo.

Në anën tjetër, gjithsej 3,396 pacientë janë në njësinë e kujdesit intensiv, 374 prej të cilëve janë paraqitur gjatë 24 orëve të fundit.

Po ashtu, 13,383 persona aktualisht janë shtruar në spital dhe 7,434 pacientë janë shëruar dhe larguar.

“Numri i njerëzve në spital po rritet”, tha guvernatori.