Një tërmet 7-ballësh trondit Nepalin

Një tërmet i fuqishëm prej 7.7 ballë ka tronditur Nepalin, në një zonë mes lokalitetit Pokhara dhe kryeqytetit Katmandu.

Në zonën në fjalë, disa pallate janë shembur, bëjnë të ditur mediat ndërkombëtare.

Ndërkohë, lëkundjet sizmike janë ndjerë edhe në Nju Delhi dhe qytete të tjera në veri të Indisë.

Për momentin nuk dihet ende numri i viktimave.