Ngjarje e rëndë në Los Angeles, qëllohet me snajper një zëvendës i sherifit

Një zëvendës i sherifit është plagosur të mërkurën pasi u qëllua me një snajper në stacionin Lancaster të Los Angelosit.

Ai ndodhej në një parking kur u qëllua në gjoks nga snajperi. Dyshimet e para janë se qitësi ishte tek apartamentet e Mental Health America, një strukturë e subvencionuar nga qeveria për njerëzit me probleme të shëndetit mendor, raporton “CNN”, transmeton “Tch”.

“Nuk është një situatë e vështirë taktike, nuk ka kontroll se kush hyn brenda ose jashtë ndërtesës dhe ka akoma njerëz brenda”- tha kryetari i Lancaster R. Rex Parris.

Ai ishte i veshur me një jelek antiplumb, i cili i shpëtoi jetën duke e zhveshur plumbin në shpatull, shtoi ai dhe tani është transportuarn për në spital.

Qyteti i Lancaster ka një popullsi prej rreth 170,000 banorësh dhe është një orë në veri të Los Angeles.