Masakra në Vlorë, dëshmitari: Erdhën 2 persona të armatosur dhe qëlluan mbi klientët (VIDEO)

Një dëshmitar në lokalin , ku ndodhi atentati në Vlorë tregoi se dy persona të armatosur u futën në lokal dhe qëlluan mbi disa klientë që ndodheshin në një tavolinë.
Viktimë ngeli 33-vjeçari Ergys Gjeoveshaj, ndërsa të plagosurit janë Florian Hila, 28 vjeç, Arta Luka, 26 vjeçe dhe Arsonel Llanaj, 32 vjeç.

Tre të plagosurit ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Dyshohet se ngjarja ndodhi për hakmarrje, rreth orës 23:20, në lagjen “Ujë i Ftohtë”, në lokalin “Fiks Fare”.